Obec Ježov

Obec Ježov se nachází východně od Kyjova v severovýchodní části mikroregoinu v nadmořské výšce 238 m. Katastr obce zaujímá rozlohu 591 ha. K 1. 1. 2019 měla obec 712 obyvatel. Území je minimálně zelesněné.
Obec je součástí mikroregionu Podchřibí, který sdružuje Vřesovice, Labuty, Skalku, Ježov, Žádovice a Kelčany.


Úvod - blok o obci


Kalendář akcí

Hlášeního rozhlasu

Nové nařízení od 24.3.2020

Vláda ČR již potřetí změnila dobu, která je v prodejnách vyhrazená pro nákupy seniorů. SENIOŘI A DRŽITELÉ PRŮKAZU ZTP/P starší 50 let mohou nyní nakupovat v době 8-10 hodin v obchodech nad 500 metrů čtverečních. Omezení se nevztahuje na menší prodejny. Minimálně do 1. dubna jsou uzavřeny všechny obchody, s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, galanterií, čerpacích stanic, prodejen krmiva pro zvířat a některých dalších.


Jak správně nosit a používat ochrannou roušku

Od čtvrtečního rána byste neměli na veřejných místech potkat člověka, který nemá roušku. Jak používat roušku? Aby rouška fungovala, je třeba ji správně používat a pečovat o ni. Ať už máte podomácku vyrobenou, anebo tu lékařskou ( platí to ovšem i pro respirátor ), dbejte na to, aby vám dobře přilnula k obličeji. Každé její odchlípnutí znamená, že šíříte do ovzduší kapénky. Nasazujte si ji vždy s umytýma rukama. Po tu dobu, co máte roušku na obličeji, vyvarujte se jakýchkoliv dotyků. Pokud se tak stane, použijte na ruce antibakteriální gel. Jak ji prát a dezinfikovat? Rouška vydrží na ústech zhruba tak dvě až čtyři hodiny, než prosákne vlhkost. Může to být ovšem i kratší doba. Záleží na tom, jak moc mluvíte. Až si roušku opatrně sundáte ( nesahajte na její vnější část, mohly na ni ulpět infikované kapénky ), nezapomeňte si opět umýt ruce dezinfekcí. Pokud máte roušku jednorázovou, nikam ji ani nepokládejte a rovnou se ji zbavte. Člověk, který je infikovaný koronavirem a nosí roušku i v domácnosti, aby nenakazil ostatní, ji musí po sundání zavřít do plastové krabice či do igelitového pytlíku, a důkladně uschovat. Rouška se pak likviduje jako nebezpečný odpad.Pakliže máte látkovou, je potřeba ji sterilizovat. Abyste si byli jisti, že jste roušku zbavili všech případných virů, nechte ji ve vodě projít varem a posléze samovolně vystydnout. Lze ji také prát, ale alespoň na 60°C. Roušku pak vyžehlete.


Nové nařízení od 20.3.2020

Vláda ČR upravila opatření pro seniory nad 65 let: od 20.3.2020 mohou nakupovat v obchodech s potravinami a drogeriích od 7.00 do 9.00 hodin. Do lékáren se nově může bez ohledu na věk kdykoli.


Jízdní řády- výluka II/422

KORDIS JMK informuje ohledně výluky na silnici II/422 Od 23.3.2020 do 30.9.2020 platí nové jízdní řády u vybraných spojů linky 666 ve směru do Kyjova v pracovních dnech dojde k posunu o 4 minuty dříve.


Oznámení římskokatolické farnosti Ježov

Drazí farníci, po dobu trvání celostátní karantény se ruší veškeré veřejné bohoslužby. Zapsané úmysly mší sv. odsloužím soukromě v termínu, na který byly objednány. Pokud si přejete úmysl přesunout na jindy, ozvěte se na telefonní číslo farnosti 731 402 082. Podle nařízení vlády mohou duchovní vykonávat individuální duchovní službu. www.cirkev.cz


Pomoc osobám starším 70let

V návaznosti na usnesení vlády České republiky za dne 12.března 2020 jímž doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče OBEC JEŽOV NABÍZÍ TĚMTO OSOBÁM POMOC při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků V případě zájmu o tyto služby se obraťte na Obecní úřad Ježov tel: 518 626 200, 518 626 221


Informace pro občany 18.3.2020

Vláda schválila další sérii opatření kvůli snaze zabránit šíření koronaviru. Od 19.3.2020, 0:00hod bude platit zákaz vycházení lidí bez pokrývky nosu a úst V prodejnách potravin, drogeriích a lékárnách budou od čtvrtka mezi 10-12 hod. smět nakupovat pouze lidé nad 65let.


Katastrální úřad pro JMK

Pravidla pro vjezd a výjezd do areálu Nemocnice Kyjov

Rozhodnutí o nařízení regulace způsobu řízení a organizace dopravy

Úřad práce

Oznámení dětské i obvodní lékařky

Dětská lékařka MUDr. Monteiro i obvodní lékařka MUDr. Cahlíková oznamují, že vzhledem k situaci a z důvodu nevybavení ordinací ochrannými pomůckami, nebudou do odvolání ordinovat ve standardním režimu. V případě jakýchkoliv zdravotních potíží nás kontaktujte výhradně telefonicky. Děkujeme za pochopení.


Oznámení o změněn úředních hodin

Velkoobjemové kontejnery

Ve dnech 26.března - 2.dubna 2020 budou v naší obci na obvyklých místech přistaveny VELKOOBJEMOVÉ KONTEJNERY na odpad, který nelze umístit do popelnic. Do kontejnerů nevhazujte: stavební suť, železo, elektrospotřebiče, autobaterie, pneumatiky, barvy, laky, ředidla, postřiky ............


Oznámení MUDr. Cahlíkové

Ošetřujeme pacienty pouze s akutními stavy. V případě, že jste v poslední době cestovali do zahraničí a máte zdravotní potíže, kontaktujte nás nejdříve telefonicky. Připomínáme také, že pacienti mohou využít služby zaslání receptu na mobilní telefon.


Oznámení Římskokatolické farnosti Ježov

Vzhledem k nařízení vlády, které zakazuje shromáždění přesahující 30 osob, i snaze umožnit všem farníkům účast na nedělní bohoslužbě, bude pořad bohoslužeb s nedělní platností následující: V sobotu odpoledne bude mše sv. v 16:00 v Žádovicích, v neděli v 8:00 v Ježově. Aby byla jistota, že bude dodržen omezený počet účastníků, je nutné, abyste svoji účast nahlásili, nejlépe během pátku, případně během soboty na tel. čísle: 731 402 082. Přednost mají věřící, kteří se bohoslužeb ve farnosti běžně zúčastňují a ti, na jejichž úmysl je mše sv. sloužena.


Opatření obecního úřadu s ohledem na šíření nemoci

V rámci preventivních opatření před šířením nového typu koronaviru žádáme občany, aby zvážili nutnost osobní návštěvy na obecním úřadě v Ježově. V případě, že Vaše přítomnost není nezbytně nutná, je možné se na úřad obrátit jinými způsoby: - telefonicky na lince 518 626 221, 518 626 200 - e-mailem: objezov@tiscali.cz - poštou na adresu - Obecní úřad, 69648 Ježov 22


Miniškolička

Zápis do 1. třídy

JUKKA - prodej stromků k jarní výsadbě

Firma JUKKA, s.r.o. Ostrožská Nová Ves, bude ve čtvrtek 12. března 2020 v čase 14.15 - 14.45 hod. před OÚ prodávat následující stromky k jarní výsadbě: jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, durancie, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, jeřáb, jedlé kaštany, roubované ořešáky, keřové i stromkové rezistentní angrešty a rybízy, rakytníky, lísky, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské borůvky, kiwi, fíky, kaki, růže, rododendrony, azalky, převislé vrby, sazenice jahod a jiné.


Informace ke koronaviru COVID 19

TOPENÁŘSKÝ SERVIS s.r.o. a společentství kominíků a topenářů

Bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva. Zájemcům o kotlíkovou dotaci pomůžeme s vyřízením dotace pro rok 2020 a můžeme vám kotel nainstalovat. Termín revizí a kontrol se uskuteční v sobotu dne 22.2.2020 - cena za kontrolu a čištění komínu je 350,-Kč - cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 350,-Kč - cena za revizi kotle na tuhá paliva je 800,-Kč Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989


Sadbové brambory

Prodejna na rožku oznamuje pěstitelům, že přijímá objednávky na sadbové brambory Jaro 2020 Velmi rané: monika, colette, impala, rosara červené B Rané: adéla, dali, princess, julinka Polorané: antonia, soraya, ditta, agria, red anna ( červené ) Polopozdní: bonita Balení brambor je 5kg nebo 25kg. Obejdnávky do 7.2. 2020.


Životní podmínky 2020 - výběrové šetření v domácnostech/Český statistický úřad

Tříkrálová sbírka 2020 - výtěžek

Tříkrálová sbírka 2020

Výběr poplatků na rok 2020

Poplatky za svoz PDO a za psy na rok 2020 budou vybírány nejdříve od 27.1.2020.


Zakoupení DVD z Hodů

Kdo má zájem o DVD Hody Ježov 2018 a 2019 v ceně 250,-Kč, jsou v prodeji v kanceláři OÚ.


Upozornění

Šíření poplašné zprávy


Události v obci

Jóga

Stavební suť

Nyní máte možnost odvozu stavební suti do sběrného dvora v Kyjově.Obecní úřad v Ježově vám proplatí uložení tohoto odpadu až do 500 kč na jedno číslo popisné.K proplacení je třeba přinést doklad o zaplacení za uložení ve sběrném dvoře.


ikona článkuDigitalizace INFOkanálu

TKR Ježov - digitalizace místního INFOkanálu do formátu DVB-T a jeho přenos z OÚ na HS (v rozlišení SD s možností přechodu na vysílání v rozlišení HD) označení


ikona článkuMikroregion Podchříbí

Upozorňujeme na nové webové stránky Mikroregionu Podchříbí.


29.03.2020

dnes má svátek Taťána


Aktuality

KU JMK - leták koronavirus zdr. zařízení
více
Upozornění
více
Nové nařízení od 24.3.2020
Vláda ČR již potřetí změnila dobu, která je v prodejnách vyhrazená pro nákupy seniorů. SENIOŘI A DRŽITELÉ PRŮKAZU ZTP/P starší 50 let mohou nyní nakupovat v době 8-10 hodin v obchodech nad 500 metrů čtverečních. Omezení se nevztahuje na menší prodejny. Minimálně do 1. dubna jsou uzavřeny všechny obchody, s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, galanterií, čerpacích stanic, prodejen krmiva pro zvířat a některých dalších.
více
Doporučení MZ ČR k používání některých ochranných prostředků
více
Omezení činnosti MěÚ Kyjov
více
MZ - likvidace roušek
více
Stanovisko MV k posuzování prokazování totožnosti
více
Jak správně nosit a používat ochrannou roušku
Od čtvrtečního rána byste neměli na veřejných místech potkat člověka, který nemá roušku. Jak používat roušku? Aby rouška fungovala, je třeba ji správně používat a pečovat o ni. Ať už máte podomácku vyrobenou, anebo tu lékařskou ( platí to ovšem i pro respirátor ), dbejte na to, aby vám dobře přilnula k obličeji. Každé její odchlípnutí znamená, že šíříte do ovzduší kapénky. Nasazujte si ji vždy s umytýma rukama. Po tu dobu, co máte roušku na obličeji, vyvarujte se jakýchkoliv dotyků. Pokud se tak stane, použijte na ruce antibakteriální gel. Jak ji prát a dezinfikovat? Rouška vydrží na ústech zhruba tak dvě až čtyři hodiny, než prosákne vlhkost. Může to být ovšem i kratší doba. Záleží na tom, jak moc mluvíte. Až si roušku opatrně sundáte ( nesahajte na její vnější část, mohly na ni ulpět infikované kapénky ), nezapomeňte si opět umýt ruce dezinfekcí. Pokud máte roušku jednorázovou, nikam ji ani nepokládejte a rovnou se ji zbavte. Člověk, který je infikovaný koronavirem a nosí roušku i v domácnosti, aby nenakazil ostatní, ji musí po sundání zavřít do plastové krabice či do igelitového pytlíku, a důkladně uschovat. Rouška se pak likviduje jako nebezpečný odpad.Pakliže máte látkovou, je potřeba ji sterilizovat. Abyste si byli jisti, že jste roušku zbavili všech případných virů, nechte ji ve vodě projít varem a posléze samovolně vystydnout. Lze ji také prát, ale alespoň na 60°C. Roušku pak vyžehlete.
více
Mimořádné opatření doba pro seniory
více
Nové nařízení od 20.3.2020
Vláda ČR upravila opatření pro seniory nad 65 let: od 20.3.2020 mohou nakupovat v obchodech s potravinami a drogeriích od 7.00 do 9.00 hodin. Do lékáren se nově může bez ohledu na věk kdykoli.
více
Metodika MV - lhůty v době trvání nouzového stavu
více